Dzwonki Koshi – instrument muzyczny i element terapii

Redakcja

15 marca, 2024

Dzwonki koshi są ręcznie wykonywanym instrumentem muzycznym. Powstają one u stóp samych Pirenejów. Do ich tworzenia wykorzystuje się prawdziwe drewno bambusowe, a do impregnacji wyłącznie oleje naturalne. Są one swojego rodzaju arcydziełem rzemiosła ręcznego. Dzięki temu wydają charakterystyczne, a zarazem oryginalne dźwięki.

Instrument ten może mieć podwójne zastosowanie. Jednym nich jest wykorzystanie go do samodzielnego tworzenia muzyki. Wówczas, dzwonki należy trzymać w dłoni i delikatnie nimi poruszać. Dźwięki będą wydobywały się dzięki drganiom metalowych pręcików, umieszczonych wewnątrz bambusowej tuby. Drgania te pojawiają się w skutek obijania o nie znajdującego się w środku wahadełka.

Drugim sposobem, w jaki można używać dzwonków koshi jest ich powieszenie i samoistne poruszanie pod wpływem wiatru. Najlepszym miejscem do zawieszenia dzwonków, jest to w pobliżu okna, drzwi, na tarasie lub na balkonie. Ich dźwięk sprzyja relaksacji, więc najlepiej jeśli dodatkowo znajdzie się obok jakieś wygodne krzesło lub legowisko.

Dzwonki koshi mogą być używane na koncertach jako instrument, ale także jako element terapii z użyciem muzyki. Staną się idealnym uzupełnieniem każdej relaksacji, zarówno uspokajającej, jak i aktywizującej. Można je zastosować w trakcie masażu jako dodatkową formę odprężenia. Innym rozwiązaniem jest powieszenie ich we wnętrzu i potraktowanie jako elementu wystroju. W tej roli dzwonki koshi wykorzystywane są w wielu krajach, ponieważ ich obecność wnosi do pomieszczenia szczęście oraz pozytywną energię. 

Polecane: