Sacred Space – święte tu i teraz

Wspólny harmonijny Ocean wibracji odgłosów w muzyce wirujących dźwięków w niezliczonych rytmach, w melodiach i tonacjach, w których zanurzony w zadziwieniu, przycicha rozgadany umysł. W tej przestrzeni kontaktujemy się z naszą prawdziwą mocą. Oddech po oddechu w swoim tempie, krok za krokiem, dźwięk po dźwięku z każdym kolejnym ruchem uczysz się siebie na nowo.

Centrum tętni w rytmie twojego serca w źródle życia wirującym miłością. Jesteś twórcą, kreatorem, artystą czy tego chcesz czy nie wciąż jesteś i manifestujesz swój świat na nowo i na nowo.

Co teraz zapraszam do swego życia? Co poruszam? Z czym tańczę? Jakie uczucia budzą się z uśpienia? Która emocja chce ukazać swą moc? Jakim ruchem zamanifestować swe istnienie? Jaki głos wyrywa się z gardła? A może w ciszy doświadczam i obserwuje niefizyczny ruch rodzący się ze mnie, we mnie, przeze mnie?…

Naturalna ekspresja uwalnia kolejne nieznane jeszcze sposoby wyrazu. Naśladuje, powtarza i nagle z nicości, z nieznanego dotąd obszaru – budzi się nowe, rozkwita kształt dotąd niepoznany i zabiera mnie w światy jeszcze nie odkryte. Staję się odkrywcą, podróżnikiem po wszechświecie wielowymiarowej świadomości. Nieznany ląd, nowa wizja ukazuje się na ekranie świadomości, pojawia się i zanika kiedy chcę go zatrzymać. Ulotne obrazy jak filmy lub fotografie dają o sobie znać i czekają, zapraszają do wejścia głębiej. Ty wybierasz, ty decydujesz gdzie wyruszysz dziś, które wrota percepcji zarezonują teraz i szeroko otworzą się na poznanie. Zmysły falują i przeplatają się odczuciami, odgłosami, zapachami, obrazami, ruchami… są jak tworzywo artysty, jak farby, którymi możesz malować swój krajobraz i atmosferę tu teraz… jak glina, z której lepisz kształty ruchu boskiego ciała… jak instrument, który tworzy niepowtarzalne dźwięki, a z nich rodzi się muzyka, do której i z którą porusza się całe jestestwo wokół…

Sacred Space, święta przestrzeń życia, wypełniająca ciało i wypełniona życiem energia, wszędzie wokół wirująca nieskończoną ferią barw, kształtów, przepływów fal w oceanie świadomości. Jesteśmy pyłem wszechświata i jednocześnie jego centralnym punktem połączonym w systemach współistnienia, współtworzenia. Przemieniając siebie transformujemy fale płynącą od nas, przez nas do większego systemu związków i relacji. Nawykowe wzorce ujawniają się pierwsze, one nie śpią, są wciąż aktywne i łatwo dostępne. Przyglądasz się i w innych jak w lustrach. Wokół zauważasz ich działanie.

Ta przestrzeń pozwala przekształcać to co już nie służy, świadomość ukazuje inne możliwości i daje wybory nowych wzorców. Zauważasz coś co Cię pociąga i wprowadza nowy ruch, naśladujesz, odwzorowujesz lustra, a ciało przetwarza te wzorce w jeszcze inne niepowtarzalne ścieżki ruchu wypełniające się oddechem energii życiowej. Budzą się moce dobrze nam znane i nowe dopiero co zauważone – pojawiają się i zanikają. Otwierasz się na znane i nieznane jak wdech i wydech, jak mrugnięcia oczu, które czasem przymykają się bardziej aby za chwilę otworzyć się jeszcze szerzej i wyraźniej zauważyć wcześniej niedostrzeżone. Zamykasz oczy i wchodzisz w wewnętrzny świat tak samo bogaty we wrażenia, jak ten zewnętrzny, a może teraz nawet bardziej bo tak się właśnie jawi. Zatrzymujesz się aby pobyć w wewnętrznej ciszy, w ciemności tuż za powiekami, wypełnionej tylko oddechem. Nie czujesz mijającego czasu, zlewasz się w jedno z jestestwem wszechrzeczy – jesteś wszystkim, jesteś jednym ze wszystkim. Myśli i emocje przepływają i znów wiesz, że nie jesteś nimi.

Sacred Space to przestrzeń poza słowami, poza rozumieniem i analizowaniem. To przestrzeń bycia w pełni, bycia wibracjami ich ruchem i dźwiękiem. Dotykasz bardzo czułych miejsc, historie chcą powrócić do życia. Niektóre cisną się pierwsze po raz kolejny i kolejny, odkładane na bok i spychane w niepamięć mają swój przekaz. Złap je, może za nogę albo za serce i zatańcz z nimi, wyśpiewaj ich przykrytą moc. Odkurz ten obraz z warstw nieznośnych przekonań i dostrzeż ich moc z całkiem nowej perspektywy – przyjmij moc ich przekazu wspierającą życie i podziękuj tym strażnikom, którzy strzegą bram zapomnienia. Głęboko oddychaj i napełniaj się życiem! Przepraszaj, wybaczaj dziękuj, kochaj i pozwól aby inni doświadczali wraz z tobą tego oczyszczającego błogosławieństwa miłości.

Sacred Space poszerza bramy percepcji, poszerza pole widzenia, odczuwania, słyszenia, poruszania i wyrażania tego co chce się wyrazić, tego co zastygło, zablokowało się w głośnych ocenach i życiowych zdarzeniach. Nasze ciało domaga się wolności i otwiera na coraz pełniejszy przepływ witalności.

Nasze ciało chce być wolne i emocjami wyrażać tą wolność, chce nowych sposobów wyrazu, zdrowych możliwości ekspresji bez przelewania na siebie i innych winy, gniewu, złości, smutku… Chce to wyrazić i odzyskać energię jaką niosą te emocje aby korzystać z niej w kreatywnie korzystny sposób. Kiedy wyobrażasz sobie, że zasysasz wraz z oddechem całe zło tego świata i masz taką moc aby wraz z wydechem transformować te kody w nowe wzory życia wtedy budzi się moc twojego głosu, pieśń i taniec duszy. Spróbuj! Ciało znów staje się doskonałym instrumentem naturalnym – oddech, ruch, głos tańczą w tobie i przepływają ze środka na zewnątrz i z zewnątrz do środka napędzając tę transformującą moc. Spontaniczność i wolność stają się namacalne, zauważasz powiew świeżości i nowości zanurzony w tu i teraz. Odpoczywasz… jesteś… dajesz sobie czas na bycie, na nic nierobienie, nic nie muszę… mogę i chcę… Jesteś twórcą, artystą, tancerzem, śpiewakiem, malarzem, w swej pełni człowiekiem. Jesteś tworzywem, oddechem, ruchem, tańcem, muzyką, śpiewem …

Dźwięki zachwytu mieszają się z uwalniającymi odgłosami oddechu. Muzyka – jej rytmy i melodie współtworzą Sacred Space – święte tu i teraz, w którego dynamice zauważasz oddech, jego obecną falę poruszającą się w tobie, poruszającą tobą – miesza się świadome z nieświadomym, poszerza kręgi poznania, widzenia, słyszenia i odczuwania ruchów.

Wchodzisz w przestrzeń, w jej nieskończoność i powracasz w głąb aby zatopić się w ciele aby na kolejną chwilę stać się którymś fragmentem ciała i przepuścić tam strumienie świadomości ruchu. Coś się rozciąga gdy w tym samym momencie inna część napina się na tle rozkołysanego ciała i z kolejną chwilą horyzont zdarzeń przemienia się.

Nurkujesz i pojawia się zwolniony ruch, a centrum powstawania tego ruchu przemieszcza się, tańczący jest w ciele i poza nim z głosem z wydechem szybuje w przestrzeń. Coś przyspiesza, jakiś rytm łączy się z ciałem albo może to ciało wchodzi w rytm po prostu jesteś rytmem i nie wiesz już czy to przyśpieszenie czy zwolnienie… zastygasz w zadziwieniu i obserwujesz. Chaos przeplata się z uporządkowaniem i pozwalasz na to spotkanie, może nieco nieśmiało na początku, ale przecież nikt nie patrzy, a może jednak patrzy i co z tego weźmiesz tym razem, na co pozwolisz, gdzie się skierujesz.

Kiedy pozwalasz sobie na błędy, na potknięcia, na fałszowanie na nieład, na zgrzyt i brak rytmu tuż za rogiem jawią się całkiem nowy świat, nowe możliwości, twój nowy głos, ruch, oddech o zupełnie nowym kształcie, nowym brzmieniu wyrażający stan obecny emocji, uczuć, myśli…

Zdradzę Ci tajemnicę, którą dobrze znasz 🙂 czytając powyższy opis w twoim mózgu działają mocniej zupełnie inne obszary niż te, które są odpowiedzialne za doświadczanie, za ruch, za przetwarzanie muzyki, odbieranie wibracji, tworzenie dźwięków i taniec. Zatem to co przeczytałeś jest zupełnie innym doświadczeniem mimo, że zapewne mózg pozwolił sobie na wyobrażenia tych stanów. Miniona chwila uruchomiła inne obszary poznania, inne poziomy świadomości niż te w jakie się zanurzysz podczas spotkania Sacred Space.

W tej przestrzeni będą inni uczestnicy i nasze światy będą na siebie wpływać i silnie oddziaływać stąd tekst powyższy jest jedynie próbą uchwycenia odmiennych stanów świadomości, a twoje przeżycie może być zgoła zupełnie inne.

W tej przestrzeni będą grały naturalne instrumenty i żywa muzyka będzie łączyła się z muzyką odtwarzaną, usłyszysz głosy prowadzących tą podróż i zapewne swój własny wewnętrzny głos.

Zdarza się, że ktoś potrafi przespać większą część spotkania i budząc się wie, że to było najlepsze co mogło mu się przydarzyć po wielu nieprzespanych nocach. Celowo użyłam słowa potrafi, bo dla wielu z nas wcale nie jest to łatwe aby tak zaufać i oddać się w tej przestrzeni w objęcia snu. Zdarza się że ktoś wchodzi w głęboką medytację i jego doświadczenie jest głęboką podróżą do środka, gdy ktoś inny ma potrzebę pokazania się i pragnie aby wszyscy na niego patrzyli i tak tworzy swoje doświadczenie aby doświadczyć tego stanu.

Możliwości doświadczania są nieograniczone i możesz wejść w ten świat, który wybierasz dla siebie poprzez świadomą intencję (in tension – nacisk) czyli nakierowanie uwagi na konkretny cel lub też możesz całkowicie poddać się prowadzeniu i doświadczać nieprzewidywalnych stanów. Połączenie oddania się prowadzeniu z naciskiem na obrany cel podróży to mój ulubiony sposób doświadczania odmiennych stanów świadomości.

Jak się przygotować?

W zasadzie prócz wygodnego ubrania i butelki wody nie potrzebujesz nic więcej natomiast jeśli masz ochotę zabrać coś ze sobą to słuchaj siebie. Żadne wcześniejsze przygotowanie taneczno-ruchowe czy muzyczno-głosowe nie jest potrzebne. Wchodzimy w naturalne predyspozycje ludzkiego ciała i każdy podąża za swoim tempem i swoim rytmem, dbając w tej przestrzeni o swój komfort, dobre samopoczucie i pozwalając sobie na przyjemność doświadczania swej mocy.

Doświadczanie odmiennych stanów świadomości wymaga przygotowanego miejsca i osób trzymających tą przestrzeń – służymy wsparciem i dbamy o bezpieczeństwo, komfort i estetykę Sacred Space po to aby twoja podróż była bezpieczna i owocna – w odkrycia bohatera, którym jesteś w swoim życiu.