Ceremonia Dźwięku – przestrzeń poza słowami

Wyobraź sobie kogoś kto siada w ostatnim rzędzie i chowa się, bojąc się własnego cienia. Ten ktoś po raz pierwszy w życiu śpiewa tak jak nigdy nie śpiewał, a nawet nie myślał, że tak umie czy może śpiewać, nie przypuszczał nawet, że ma taką moc w sobie.

Takie cuda  chwile kiedy jesteś solistą, czujesz swoją sprawczość, czujesz jak innym dodajesz odwagi odzyskując własną, a potem inny głos wyciąga twój jeszcze mocniej. I już nie wiesz czy to ty śpiewasz czy to przez ciebie się śpiewa. Doświadczasz wolności, o której tylko marzyłeś i śniłeś. Im częściej praktykujesz tym więcej życia tętni w twoim ciele i wolności w sercu, w ciele, w głosie, wokół i we wszystkim co robisz . W świecie wokół jest jej tyle ile w tobie – wzrasta wraz z twoją wibracją. Kiedy rozbudzisz głos i poczujesz wewnętrzny taniec energii zaczynasz doświadczać mocy swej duszy, jej twórczych aspektów – ciało zaczyna tańczyć i tworzyć świat wokół. Radość twórczego działania coraz mocniej manifestuje wokół twoje dzieła. Jesteś twórcą, świadomym kreatorem przenoszącym idee i wizje w świat materii. Krok za krokiem cieszysz się aktem tworzenia i wiesz już że jesteś na właściwej drodze czując sens życia. 

Dla kogo jest Ceremonia Dźwięku?

Całonocna Ceremonia Dźwięku jest dla odważnych  To nie tylko relaks i mizianko delikatnymi dźwiękami – to także głęboka praca wewnętrzna. To uwalnianie pokładów zniewolonej ekspresji, zracjonalizowanej wolności, obolałego od obowiązków ciała, umysłu wstawionego w ramy i programy.

Czym są pozostałe Ceremonie?

Ceremonie Rapee, Ceremonia Kakao czy spotkanie z innymi świętymi roślinami to czas kiedy natura ożywia i odżywia nas tym co ma najlepsze, tym co zostało stworzone i wydane przez matkę ziemię, to jej dary dla nas abyśmy powracali do zdrowia i tworzyli świat dla życia. Rośliny mocy w połączeniu z naturalnymi wibracjami instrumentów, naszych głosów, oddechów i ruchu budzą w nas życie na nowo. Odnawiają i uwalniają pokłady niewykorzystanej energii tworzenia. Wizje łączą się z fizycznym działaniem, a energia płynie coraz swobodniej i radośniej. Żegnamy się z tym co stare i tym co chce odejść, a witamy nowe twórcze pomysły, które już czekają i tupią nóżkami żeby wyjść na światło dzienne 🙂

Co będzie się działo podczas Ceremonii Dźwięku?

Prawdziwy relaks i uwolnienie przychodzi po Ceremonii. W trakcie dzieje się dużo wewnętrznie i zewnętrznie – wielowymiarowo. Uwalnia się mnóstwo ograniczeń stąd płacz, śmiech, krzyk, taniec, medytacja, ruch i bezruch, cisza i dźwięk… Uwalnia się ekspresja – stąd czasem chaos i hałas, a czasem cisza i sen. Uwalnia się siła i wolność ciała stąd tyle twórczej współpracy i współtworzenia bez słów. Budzi się poczucie sprawczości.

To czas bez oceniania dlatego odkrywamy, że tylko my siebie oceniany i ograniczamy. Budzi się miłość do siebie do innych i jest znów tym samym uczuciem. Pękają granice i wychodzimy poza ramy programów i przekonań. Budzi się nasza dzika mądra natura. Powracamy do korzeni, do mądrości przodków, do żywiołów natury. Łączymy się z ziemią i ze wszechświatem w różnych gęstościach wibracji.

Wyciągamy szkielety spod dywanu, ale też uwalniamy lekkość motyla. Wypuszczamy do wolności nasze ptaki i zwierzęta z klatek. Głaszczemy dzikie zwierzęta i stajemy się nimi, aby poczuć moc i rozbudzić miłość w dzikiej bestii. W tej przestrzeni biegają dzikie i wolne konie, latają orły, pachną kwiaty, a watacha wilków odnawia naturę ziemi i jej niewyczerpaną siłę życia. Uwalniają się żeńskie i męskie aspekty nieoczekiwanie kobieta budzi się w mężczyźnie, a mężczyzna w kobiecie i są gotowi po latach by być ze sobą na nowo.

Budzisz wielowymiarową świadomość, wchodzisz do dżungli myśli, słów, obrazów i emocji, a tam jest wszystko – za drzewem czycha śmierć i życie jednocześnie. Za każdym wydechem umierasz i wdech rodzi Cię na nowo. Nieświadomość budzi się podświadome i nadświadome pokłady, pokazując w wizjach i obrazach niebo i piekło w Tobie – lęki i pragnienia, które są tak blisko siebie i dążą do harmonii i równowagi, a ograniczonemu skaczącemu w myślach umysłowi zdają się być w konflikcie. Równoważysz i integrujesz wszystkie aspekty siebie jakbyś był tu sam i tworzył świat zewnętrzny swoim światem wewnętrznym.
A kiedy brakuje sił zasypiasz i ciało wzmacnia i regeneruje się do kolejnej przygody w wielowymiarowej rzeczywistości

Czego się tak naprawdę boisz?

To są głębokie Ceremonie, oczywiście na tyle na ile w nie wejdziesz.Jeśli boisz się to znak, że ich potrzebujesz. Boisz się siebie? Boisz się innych? Boisz się dźwięków? Boisz się swojej uśpionej mocy!!!

Ceremonia jest zawsze tym dla Ciebie na co jesteś gotowy  Pytanie tylko czy jesteś gotowy żeby przyjść. Niektórzy potrzebują sięgnąć dna, aby zacząć swój rozwój – dnem są różne przełomowe zdarzenia życia, dla każdego to może być zupełnie inna iskra przebudzenia z letargu marnej egzystencji.

Uwalniając swój głos intonując, uwalniasz ciało z napięcia, wyrażasz siebie w pełni, ćwiczysz swoją odwagę, siłę, twórczość. Improwizujesz, fałszujesz, dostrajasz się do siebie do przestrzeni i znów improwizujesz, fałszujesz i dostrajasz siebie i przestrzeń…
Obserwujesz, że tylko ty oceniasz siebie i przechodzisz kolejne bramy i blokady w świadomości. Głęboki oddech rozpala w tobie ogień, emocje buzują i uwalniając się poszerzają twoją moc i siłę ekspresji. Energia wzrasta!!! Kiedy budzi się ta wewnętrzna melodia czujesz potrzebę grania, malowania, tworzenia, bo ciało budzi się do ruchu do tańca wypełniającego każdą najmniejszą czynność. Tak jak teraz moje palce tańczą po klawiaturze i tworzą tekst płynący z mojej duszy. Świadomość tworzy obrazy, skojarzenia, słowa, ruch, a palce radośnie podskakują chcąc przekazać choć namiastkę wewnętrznego świata ubierając go w słowa. I ktoś może ocenić, skrytykować i wyrzucić do kosza te słowa, ale ja już wiem, że to tylko jego wołanie o pomoc i uwolnienie z ograniczających przekonań i życia skutego w kajdany programów i uwarunkowań.

Jeśli chcesz być w pełni sobą…

Nabieraj siły i wytrwałości w byciu sobą takim jakim jesteś – głęboko ukryty pod oczekiwaniami innych jaki masz być. Docieraj do uśpionych pokładów energii, uwalniaj te, które oddajesz za bezcen w imię czyichś wizji jego materialnego bogactwa i konsumpcjonizmu. Poczuj jak twój własny głos nabiera siły i wyrazu, a ciało uwalnia się i umysł oczyszcza. Zaczniesz mówić prawdę, bez potrzeby bycia miłym czy agresywnym. Uwolnisz pokłady nagromadzonych napięć i bólu aby dojść do wewnętrznej harmonii i wsłuchać się w intuicję. Zobaczysz świat poza słowami, poza sztucznymi pozami, rolami i przebraniami.

Jeśli całe życie tylko słuchasz jak inni śpiewają to nadszedł czas na Ciebie. Im bardziej się wzbraniasz i boisz tym bardziej jest to dla Ciebie.

Kto nie uwolnił swojego głosu ten nie wie czym jest wolność, nie wie jaką Moc ma w sobie. Kto boi się fałszować, krzyczeć, jęczeć, płakać i uwalniać odgłosy ciała ten jest słaby bo schował swoją dziką naturę.
Kto tylko słucha i powtarza słowa bez emocji, bez uczucia, bez pasji ten zamyka się w klatce jak słowik, który śpiewa z bólu, bo nie może latać.
Uwolnij swój głos, fałszuj i pozwól sobie na uwalniające błędy i wychodzenie poza szereg, poza linie, poza granice poukładane w umyśle przez lata tresury i programowania. Kiedy uwolnisz głos uwolnisz ciało i duszę ze zniewolenia, uwolnisz dzikość, witalność, ekspresję, entuzjazm, radość i to wszystko czym jest dla ciebie wolność

Śpiew bez słów, śpiew emocjami dla siebie, do siebie i w sobie.

A co po Ceremonii?

Potem relaks i regeneracja w wibracji dźwięków – to czas głęboko uzdrawiający i uwalniający energię witalną na wszystkich poziomach. Potem chcesz tańczyć i tworzyć własne życie, bawić się życiem, zmieniać sobą świat wokół i docierać do mądrości zapisanej w tobie od zawsze  mądrości przodków, którzy przeżyli mimo trudów życia, bo duch w nich śpiewał, krzyczał, tańczył i rozpalał życie każdego dnia na nowo i siłę na lepszy świat dzisiaj dla siebie i swoich dzieci, a w przyszłości dla wnuków i kolejnych pokoleń. Teraz to Ty zmieniasz świat. Wsłuchaj się w mądrość starego i nowego i połącz to w sobie, bo masz mądrość starca i radość życia dziecka zapisaną w każdej komórce, czekającą na uruchomienie w twoim DNA. Obudź twórce w sobie i zacznij żyć, przypomnij sobie po co tu przyszedłeś…

 

Ceremonia Kakao
Ceremonia Rapee
Ceremonia Całonocna Dźwięku
Ceremonia Pachamama